Vše o koronaviru SARS-CoV-2 – 1. část – začínáme

Předchozí tři měsíce jsem byl v jednom kole. Koronaviru se obávali a stále obávají lidé z celého světa. V České republice se naštěstí situace pomalu zlepšuje. A tak mám na chvíli čas vám o koronaviru SARS-CoV-2 napsat pár řádků z pohledu odborníka, který se likvidací virů zabývá více než 20 let.

Zdravím vás, jmenuji se White.

Jsem žádaným expertem na dezinfekce ve společnosti ADERA.

Mým posláním je likvidace nebezpečných plísní, bakterií a virů.

Také pro vás píšu tématické články, dnes o chystané sérii článků na téma koronavirus SARS-CoV-2.

Jak jsem na tom

Řeknu vám jedno – od března jsem se nezastavil. Koronavirus nechtěl nikdo podcenit, a tak jsem pomáhal, kde se dalo. Nejen já, ale i všichni ostatní z ADERY. Každý den jsme zajišťovali dezinfekce nejrůznějších prostor. Škol, hotelů, restaurací, skladů, obchodů, bytových domů i veřejných míst.

V České republice se situace v posledních týdnech zlepšuje, takže si (alespoň zatím) můžeme oddechnout. Postupně se uvolňují vládní opatření a mizí i počáteční panika. Díky tomu mám konečně trochu času, abych odložil ochranné pomůcky a popsal vám situaci okolo koronaviru ze svého pohledu.

Srozumitelně a rozvážně

Na začátku pandemie toho lidé o koronaviru SARS-CoV-2 příliš nevěděli. Po několika měsících od prvního nakaženého jsme o trochu chytřejší. V následující sérii článků bych vás proto chtěl seznámit s koronavirem a tématy, které s ním souvisí.

  • Mé články o koronaviru nebudou určené pro lékaře, epidemiology ani další odborníky, ale naopak pro širokou veřejnost. Proto je také chci psát maximálně jednoduše a srozumitelně.
  • Veškeré informace budu samozřejmě ověřovat z několika oficiálních zdrojů (WHO, MZCR a další), abych se vyhnul nepřesným informacím.
  • Každý článek bude právě tak dlouhý, abyste si zapamatovali a odnesli ty nejdůležitější informace, které budete potřebovat.

Mým cílem je zmírnit paniku, které někteří lidé mohli propadnout. Zároveň chci ukázat, že díky preventivním opatřením můžete porazit i takového strašáka, jakým je podle některých médií koronavir.

O čem to bude?

U svého pracovního počítače mám hromadu protokolů ze zásahů proti koronaviru. Nedávno k nim přibyl také papír s poznámkami, kam si zapisuji nápady na témata nových článků. V následujících měsících se proto na mém blogu například dozvíte:

  • Co je to koronavirus SARS-CoV-2 a jak se šíří
  • Jak probíhala epidemie v České republice
  • Jak na účinnou prevenci proti koronaviru
  • Jaká opatření jsme přijali v ADEŘE
  • Jak na dezinfekci v interiérech

Zapojte se

Pokud už teď víte, že by vás zajímalo něco konkrétního, napište mi. Nezávazně vám poradím nebo rovnou připravím na vaše téma samostatný článek.

Teď už ale s psaním na chvíli končím. Právě mi dorazila další zásoba dezinfekcí a ochranných prostředků, které chci nasadit do boje proti koronaviru.

Jsem s vámi. White

Pan White™ je mistrem dezinfekcí ve společnosti ADERA. Nejčastěji ho potkáte, jak bojuje proti plísním, virům, bakteriím nebo houbám v obytných i komerčních prostorách. Volný čas věnuje psaní článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

Pan White bloguje