Na tohle vyklízení volejte muže v bílém – je to bezpečnější

Zápach je příšerný, ale naštěstí řešitelný. Co všechno se skrývá v nepořádku kolem? Při rizikovém vyklízení po bezdomovcích a narkomanech jde o zdraví. Jehly jsou tady na 99 %. Hrozí infekce i paraziti. Součástí odborného zásahu proto bývá likvidace odpadu, hmyzu, plísní i zápachu.

Jsem zpět, jmenuji se White.

Mým posláním je likvidace nebezpečných plísní, bakterií a virů.

Znáte mě jako experta na dezinfekce ve společnosti ADERA.

Také pro vás píšu. Dnes o vyklízení po narkomanech a bezdomovcích.

V minulém článku jsem vám ukázal, čím škodí holubi a jak na ně. Mnozí z vás byli překvapení, že odpad zamořený jejich trusem patří do kategorie infikovaný biologický materiál. Ten má ideálně skončit rovnou ve spalovně. V aktuálním článku se dozvíte zase něco nového:

  1. Kdy k vám zamíří bezdomovci a narkomani
  2. Co a proč vám hrozí při vyklízení odpadu
  3. Jak tento rizikový odpad bezpečně zlikvidovat

S alkoholem a drogami

Jen v Praze žije podle různých zdrojů kolem 15 tisíc lidí závislých na drogách. Mnozí z nich jsou na ulici, užívají pervitin, heroin a další návykové látky. S bezdomovci závislými na alkoholu se potýká okolí kdejakého parku či menšího supermarketu, kde obsazují lavičky. Kam jdou v noci?

Opilí bezdomovci klidně přespí pod stromem. Zejména pouliční narkomani ale hledají místa, kde by se mohli zašít na delší dobu. Hlídejte si proto své prázdné byty, domy, sklepy, půdy i zahradní chaty. Tady všude mám zkušenosti s vyklízením po bezdomovcích a narkomanech.

Haldy věcí se válí kolem. Vrší se místy až ke stropům. Když tento chaos a beznaděj vidí majitelé objektů, chytají se za hlavy, nebo rovnou za nosy. Chápu je. Prostory obývané bezdomovci či narkomany bývají zaplavené nebezpečným odpadem.

Doporučení: Pokud se ve vašem okolí nachází vybydlené objekty, kam se stahují podivné existence, řešte takovou situaci včas.

Nebezpečný mix

Představte si, že vezmete několik kontejnerů na smíšený odpad a vysypete je na jednom místě. Do toho přidejte staré matrace, kartony a časopisy používané na zateplení, ale i použité jehly a silně znečištěné oblečení.

Lidské zdraví ohrožují zejména zmíněné jehly, které jsou zdrojem infekčních onemocnění. Jak moc jsou nebezpečné naznačují třeba instrukce organizací, které narkomanům v ulicích pomáhají. Na jejich webových stránkách můžete najít informace pro nouzové opakované použití injekční stříkačky a jehly:

  • Vyvařte je ve vroucí vodě po dobu alespoň deseti minut
  • Opláchněte je, na čtvrt hodiny ponořte do alkoholu a pak znovu opláchněte
  • Dvakrát do ní vtáhněte chlornan sodný (nebo jeho roztok) a pak vypláchněte čistou vodou

Je jasné, že tuhle věc si při úklidu nechcete píchnout do těla ani omylem. Pokud navíc zůstala na jehle ještě nezaschnutá krev infikovaná HIV, může podle odborníků hrozit riziko nákazy.

Na silně znečištěných místech zůstávají i výkaly. Často jsou v prostorách také vši, štěnice a blechy.

Kombinéza je nutná

Pod jedním mostem v pražských Holešovicích jsem kdysi mluvil s několika bezdomovci. Žili zde už delší dobu. Své provizorní příbytky v betonových prolukách si udržovali relativně čisté. Měli je vyzdobené obrázky a na stole jsem viděl dokonce ubrus. Zkrátka se o sebe snažili postarat.

Jenže když je ve hře závislost na drogách a alkoholu, lidskost jde stranou.

Už vás napadá, proč při zásahu pobíhám s maskou a v bílé kombinéze?

  1. Je to bezpečnější
  2. Jsem posedlý čistotou

Obě odpovědi jsou správné. Při každém vyklízení jsou totiž ochranné pomůcky životně důležité. Kvůli mikrobům, plísním, parazitům a alergenům. Zásah po bezdomovcích a narkomanech je výzvou i pro nás, zkušené odborníky.

Mezi nejnáročnější akce patří vyklízení v objektech, kde byla varna drog nebo pěstírna konopí. Pozor, tady se můžete při neodborném postupu otrávit, jakože se White jmenuju. Samozřejmě pro vás ale zajišťuji i takové nadmíru riskantní vyklízecí práce.

Co vás čeká po objednávce

V domluvený termín přistavíme dostatečně velký kontejner (3, 6 nebo 9 m3) a pustíme se do práce. Provedeme pečlivý úklid, po kterém následují osvědčené dezinfekční a dezinsekční přípravky proti nebezpečným škůdcům i mikroorganismům.

Navíc umíme odstranit i zápach. Můžete se tak spolehnout na zdravotní nezávadnost vyklizených prostor. Veškerý odpad samozřejmě také odvezeme na skládku vhodného typu a předáme vám uklizené a čisté prostory.

TIP: Společně s kolegy z naší firmy ADERA za vámi přijedeme do 3 dnů od objednání, ale umíme i expresní zásahy do 24 hodin.

Zavolejte mi, až budete potřebovat úklid po bezdomovcích nebo narkomanech. Nezávazně se poradíme a nabídnu vám řešení. Rychlé, bezpečné, účinné.

Pro dnešek se loučím. Jedu doplnit zásoby dezinfekčních přípravků.

Až zavoláte, budu připravený.

Jsem s vámi.

pan White

Pan White™ je mistrem dezinfekcí ve společnosti ADERA. Nejčastěji ho potkáte, jak bojuje proti plísním, virům, bakteriím nebo houbám v obytných i komerčních prostorách. Volný čas věnuje psaní článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

Pan White bloguje