Kdy se vyplatí dezinfekce interiérů ozonem?

Na běžné dezinfekce interiérů se používají osvědčené chemické přípravky. Při vhodném postupu vás zbaví většiny bakterií, virů a plísní. Pro 100% účinné nebo rizikové dezinfekce je však výhodnější ozon, který se zaručeným výsledkem likviduje zdraví škodlivé látky a neutralizuje i velmi odolné pachy.

Proč je dezinfekce ozonem oblíbená?

Ozon neboli trikyslík využívají odborníci k dezinfekcím stále častěji a dobře vědí proč – tento prvek je výjimečný silným oxidačním i dezinfekčním účinkem. Bez použití chemických látek odstraňuje chemické sloučeniny a zároveň ničí patogenní organismy. Navíc proniká i do nejmenších skulin a pórů. Zajišťuje tak kompletní likvidaci škodlivých částic – virů, bakterií, alergenů i spor plísní.

  • Dezinfekci ozonem doporučujeme pro všechny situace, na které běžné přípravky nestačí
  • Kromě 100% likvidace zdraví škodlivých částic odstraníte pachy a osvěžíte prostory
  • Zajistíte si tak zdravé a příjemné prostředí, které je v současné době velmi důležité

Díky oxidaci sloučenin je ozon vhodný také pro dezodorizaci neboli odstranění nejrůznějších pachů. Stejně jako při dezinfekci působí rychle a dlouhodobě – zápach totiž nepotlačuje, ale kompletně neutralizuje.

Ozon je ideální pro dezinfekci…

  • ordinací, čekáren, pokojů, chodeb nebo jiných prostor ve zdravotnictví,
  • hotelů, restaurací, gastronomických provozů, škol, sportovních šaten,
  • v zemědělství, vodárenství, chemickém a potravinářském průmyslu,
  • klimatizací – jejich dezinfekci doporučujeme minimálně 2× za rok.

Protože ozon neutralizuje různé pachy, umí odstranit také zápach po tabáku. Díky profesionální dezodorizaci tak nezůstanou po kuřácích žádné stopy. Většinou se této výhody ozonu využívá při čištění vozů a úklidu v interiérech.

Pomáhá i při vyklízení

Dezinfekce ozonem provádíme také při vyklízení po záplavách nebo požárech. Poškozené prostory tak zbavíme nepříjemného zápachu a všech škodlivých látek. Ozon navíc zabraňuje rozšiřování plísní.

Dezodorizační účinky ozonu se nám osvědčily i při vyklízení po zemřelých osobách v pokročilém stádiu rozkladu. Tento prvek totiž úspěšně neutralizuje mrtvolné pachy a škodlivé látky, na které běžné přípravky nestačí.

TIP: Dezinfekce pokoje o ploše 20 m2 trvá přibližně 2 h. Po jejím dokončení můžete začít prostory hned využívat. Zároveň není nutné z místnosti nic vynášet ani vyklízet.

Pan White™ je mistrem dezinfekcí ve společnosti ADERA. Nejčastěji ho potkáte, jak bojuje proti plísním, virům, bakteriím nebo houbám v obytných i komerčních prostorách. Volný čas věnuje psaní článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

Pan White bloguje